Jerzy Trela. Moje bycie w sztuce

Drukuj

 Jerzego Treli przedstawiać nie trzeba. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego filmu i teatru. Profesor i były rektor PWST w Krakowie. W 2011 roku odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Laureat niezliczonej ilości nagród, w tym Nagrody Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia naukowe lub artystyczne w tym za wybitny dorobek naukowy lub artystyczny.

 

Podczas 45 lat pracy artystycznej Jerzy Trela wystąpił w ponad stu różnych sztukach teatralnych, równocześnie udzielając się w polskiej kinematografii. Z pewnością większość z nas słysząc imię i nazwisko Artysty ma w głowie obraz Chilonidesa Chilona z Quo Vadis (2001), lub Podkomorzego z ekranizacji Pana Tadeusza. Te role jednak to tylko maleńki ułamek całej twórczości Jerzego Treli.

Pochodzący z Leńcz Aktor, do niedawna związany był  (długoletnią obecnością na scenie!!!!) z Teatrem Starym w Krakowie,

Pan Jerzy Trela 22 marca 2014 r. dokona otwarcia wystawy fotografii prezentujących Jego dorobek artystyczny. Wydarzeniu temu towarzyszyć będzie spotkanie z Artystą, który opowie o swoim "byciu w sztuce".

Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 17:00 w Starym Kinie, przy ul. Mickiewicza 4. Na spotkanie zaprasza Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wstęp wolny!

Wystawę zdjęć będzie można zwiedzić do 18 kwietnia 2014 r.

 

 

 

22.03.2014 r. (sobota), 17:00, Stare Kino w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Mickiewicza 4.

Serdecznie zapraszamy!

 Polecamy artykuł - wywiad z Jerzym Trelą 

 Trela: Mimo ponurej gęby jestem łagodny i mam poczucie humoru

 

 

Friday the 12th.
Copyright

©

Template © Joomla Template