Organizacja zajęć szkolnych podczas Rekolekcji Wielkopostnych

 

Informacja o organizacji zajęć w czasie Rekolekcji Wielkopostnych w dniach 16-18 marca 2015 r.

 

 

 

Czytaj więcej: Organizacja zajęć szkolnych podczas Rekolekcji Wielkopostnych

V Wielki Piknik Dobrych Serc (2013)

 

  V Wielki Piknik Dobrych Serc dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas w Zakrzowie w dn.  19-21.06.2013

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: V Wielki Piknik Dobrych Serc (2013)

8 czerwca piknik - "Święto Rodzin" (2013)

 

8 czerwca Rada Rodziców zorganizowała piknik pod hasłem Święto Rodzin.

 

 

 

 

Czytaj więcej: 8 czerwca piknik - "Święto Rodzin" (2013)

Historia szkoły

 

Początki szkoły w Leńczach , według zachowanej Kroniki szkolnej, wskazują na czerwiec 1875 roku. Jednak już w 1833 roku ksiądz Jan Knutt widział potrzebę powołania takiej instytucji. Przeznaczył on parafialną "organistówkę" na cele oświatowe, a w 1854 roku ksiądz Dominik Ciołkosz założył szkołę parafialną. W 1857 roku przekształcono ją w szkołę etatową jednoklasową. Budynek wystawiono w roku 1890.

 

 W 1970 roku oddano do użytku nowy budynek szkolny, a w 2002 salę gimnastyczną ogrzewaną gazem . W ostatnich latach w szkole wymieniono stolarkę okienną oraz zmodernizowano kotłownię. Od 2002 roku szkoła została przekształcona w ZS nr 6 w skład której wchodzi wychowanie przedszkolne oraz klasy szkoły podstawowej od I do VI i gimnazjum, oraz filia szkoły w Podolanach z wychowaniem przedszkolnym oraz klasy szkoły podstawowej. W roku 2009 Zespół Szkół liczy łącznie 253 uczniów  w tym 106 gimnazjalistów. Zatrudnionych jest 33 nauczycieli i 7 pracowników administracyjno – obsługowych. Na dzień dzisiejszy szkoła jest w miarę dobrze wyposażona i znajdują się tu dobre warunki do nauczania dzieci.

 

 

 

 

W szkole jest 10 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa (10 stanowisk dla uczniów i 1 dla nauczyciela), biblioteka szkolna z centrum multimedialnym (3 stanowiska dla uczniów, 1 dla nauczyciela), sala gimnastyczna z zapleczem, przy szkole znajduje się boisko do siatkówki i piłki nożnej , oraz sklepik uczniowski.

W szkole działają różne koła zainteresowań (np. muzyczne, chemiczne, przyrodnicze, SKS czy też UKS „OLIMP”, który np. organizuje na terenie miejscowości biegi w ramach akcji „Polska Biega”.

W 1993 roku szkoła została przyjęta w poczet „Członków Klubu Szkół Westerplatte”.

Od 2007 roku istnieje w szkole SK Caritas uczestniczące w takich akcjach humanitarnych jak „Pomagam Dzieciom w Ugandzie „Świąteczna Paczka dla Potrzebujących”, „Na Ratunek Dzieciom w Kongo” i inne.

Monografia szkoły

 

Friday the 12th.
Copyright

©

Template © Joomla Template