Pod jednym Niebem - misyjny koncert w kalwaryjskiej Bazylice

Drukuj

 

 

 

 

 

 

 

W najbliższą sobotę, 17 stycznia 2015 r. o godz. 19:30 w Bazylice MB Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się wyjątkowy koncert. Już po raz drugi przy kalwaryjskim żłóbku połączą swe talenty Chór Soli Deo z parafii pw. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, Schola Dekanalna oraz zespół Coś Dobrego.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja koncertu nosiła tytuł "Nowonarodzonemu Kolędujmy". W tym roku organizatorzy zmienili nieco charakter wydarzenia.

Chcemy zwrócić uwagę na charakter misyjny Kościoła. W planie koncertu, prócz występu artystów, przewidziane są projekcje video z miejsc, z którymi Stowarzyszenie GPS Kalwaria współpracuje na co dzień - mówi Dawid Buła, koordynator projektu

Te miejsca to między innymi szkoła im. Jana Pawła II w Vicuñie w Chile. GPS Kalwaria, współpracując z Ambasadą Polską w Chile i AZS Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dba o stwarzanie tam jak najlepszych warunków do nauki i rozwoju.

Prezentowane będą też nagrania z Argentyny i Palestyny. Z nich dowiemy się jak tam przeżywa się Święta Bożego Narodzenia oraz usłyszymy fragmenty kolęd z tych regionów.

Koncert ma wyjątkowy charakter - dzięki różnorodności styli muzycznych jest skierowany do każdego, niezależnie od wieku. Dzięki wykorzystaniu technologii multimedialnych, prócz wrażeń muzycznych, nie zabraknie też dawki ciekawostek na świąteczne tematy z różnych regionów świata.

Koncert "Pod jednym Niebem" przede wszystkim jednak ukazuje magię Bożego Narodzenia. Wokół żłóbka zbierają się ludzie na co dzień różni pod niemal każdym względem. Każdy ma swój sposób na przekazywanie tej radosnej wieści światu, więc mamy nadzieję, że wiele osób odwiedzi tego wieczoru kalwaryjski klasztor - zaprasza Dawid Pająk z zespołu "Coś Dobrego"

Pod jednym Niebem - misyjny koncert w Kalwarii Zebrzydowskiej

  • 17.01.2015 r. (sobota)
  • godz. 19:30
  • Bazylika pw. MB Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej (klasztor)

Organizatorami koncertu są: Stowarzyszenie GPS Kalwaria, Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

GPS Kalwaria

.

 

 

Friday the 12th.
Copyright

©

Template © Joomla Template