"Dożynki Gminne " Leńcze 2013

Drukuj

 

7 i 8 września w sołectwie Leńcze odbyły się Dożynki Gminne . W sobotę już od godziny 19 na "Kamieńcu" przy muzyce rozpoczęła się zabawa taneczna . Natomiast w niedzielę o 14 oo w tutejszym kościele parafialnym Mszą Świętą dziękczynną oraz poświęceniem "dożynkowych wieńców" rozpoczęła się część oficjalna  "Dożynek Gminnych" . Mszę św. odprawił ks.Bohdan Ciołczyk oraz o. Damian Wasylewicz .

 

 

 

 

 Na "Dożynki Gminne" przybyło bardzo liczne grono zaproszonych gości - między innymi senator Andrzej Pająk, starosta Jacek Jończyk, radni powiatu, samorządowcy z Gminy Kalwaria Zebrzydowska , zaproszeni rolnicy z sołectw znajdujących się na terenie gminy , a także znane osobistości pochodzące z Leńcz - Ks. prof. Jan Piątek , prof. Jerzy Trela , no i oczywiście dopisali mieszkańcy . Już w sobotę w niektórych momentach uczestniczyło w imprezie około 1400 osób - w niedzielę było podobnie. Myślę iż każdy uczestnik "Dożynek Wiejskich" Leńcze 2013 nie żałuje czasu spędzonego w niedzielne popołudnie na "Kamieńcu".

Tą drogą pragnę jeszcze podziękować osobom które przyczyniły się do tego iż "Dożynki Wiejskie Leńcze 2013 " zorganizowane przez mieszkańców sołectwa okazały się wielkim sukcesem nie tylko organizacyjnym .

 

 

 

 

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

Dzień wcześniej.....sobota 8 wrzesień 

fotogaleria z sobotniej zabawy 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Tuesday the 27th.
Copyright

©

Template © Joomla Template